Pracujeme v súlade s predpismi o GDPR

Vaše osobné údaje sú v bezpečí, zachádzame s Vašimi osobnými údajmi striktne v súlade s predpismi o ochrane osobných údajov. 

  Čítať viac

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlásiť

Učte sa a vzdelávajte

Študujete na prestížnej vysokej a ste na to patrične hrdí? Gratulujeme, ale… To je všetko? Chodíte na prednášky, píšete seminárky, riešite zápočty a pomaly sa pripravujete na bakalárku? V tom prípade ste študent na plný úväzok, čo však, nech to znie akokoľvek...

Učte sa a vzdelávajte

Študujete na prestížnej vysokej a ste na to patrične hrdí?

Gratulujeme, ale… To je všetko?

Chodíte na prednášky, píšete seminárky, riešite zápočty a pomaly sa pripravujete na bakalárku? V tom prípade ste študent na plný úväzok, čo však, nech to znie akokoľvek stresujúco, aj tak nestačí.

Ak chcete uspieť v dnešnom svete plnom rovnako snaživých budúcich magistrov a inžinierov, musíte robiť aj niečo navyše, dovzdelávať sa, byť jednoducho minimálne o krok pred nimi.

Pýtate sa, ako je možné niečo také stíhať?

Celkom jednoducho… Prinášame vám zopár nebolestivých tipov:

1. Čítajte

Nielen skriptá a svoju nedokončenú záverečnú prácu, ale aj kadečo iné, čo vám rozšíri obzory. Ste mladí, rozlietaní, zahltení školskými povinnosťami, sem-tam aj nejakú brigádu je treba poriešiť, nech je z čoho v piatok žiť, do toho ešte náročný „sociálny“ život na Facebooku a Instagrame.

Kto to má všetko stíhať a ešte niečo čítať, navyše nepovinné a ani nie online?

To už kde sme, v stredoveku?

Jasné, na výber sú e-knihy, ale aj unavené oči študenta si potrebujú aspoň z času na čas oddýchnuť od všetkej tej techniky a virtuality.

A taká dobrá, klasicky viazaná, tlačená kniha, nie učebnica, je tým najlepším relaxom, zmestí sa do každej väčšej kabely či ruksaku, vytiahnuť ju môžete v MHD aj na zastávke, nikoho tým nevyrušíte, nepobúrite, iba ak trochu ohúrite svojou odvahou ukázať svetu vašu intelektuálnu stránku.

Knihy sú nevyčerpateľným zdrojom zábavy, ponaučení a vedomostí, aké na sociálnych sieťach málokedy nájdete.

2. Nemrhajte svojím časom a energiou

Úprimne si priznajte, prečo ste v strese pri písaní diplomovky? Koľko času denne trávite vypisovaním, komentovaním, fotením selfie fotiek a ich následným zdieľaním?

A povedzme si na rovinu, aj tá telka a videá na youtube vás oberajú o značnú časť vášho študentského času.

Keď sa naučíte určiť si priority a skúsiť zbytočne nepremrhať aj tie voľnejšie, menej náročné dni, budete prekvapení, koľko máte zrazu času aj sily na všetko, čo potrebujete stihnúť, urobiť, napísať.

A ak vám zvýši chvíľka, zájdite niekam osobne, najlepšie s ľuďmi, s ktorými si rozumiete a niečím vás obohatia.

3. Spravte si kurz

Potešíme vás, dá sa to aj online. Nech ste už znudený študent alebo sa deň čo deň trápite v neuspokojivom zamestnaní, šancí, ako sa dovzdelať, je vždy a všade dosť, len je potrebné hľadať na tých správnych miestach, či skôr weboch.

Keď ste teda nútení väčšinu dňa pozerať do monitoru, ukradnite si chvíľu aj pre seba a prihláste sa na zaujímavý online kurz. Často sú bezplatné, nezaberú veľa času, a tak, ani sa nenazdáte, budete držiteľom certifikátu, ktorý vám otvorí ďalšie dvierka niekam inam… Možno do iného, ešte lepšieho kurzu.

4. Stážujte

Najlepšie už počas vysokej, nech po jej úspešnom absolvovaní, aj napísaní bakalárky i diplomovky nie ste zaskočení, že ponuky na dobré pracovné miesta akosi nechodia. Ono totiž máločo príde samo, skúsenosti a užitočné pracovné kontakty už vôbec nie. Preto zvážte, čo chcete robiť po škole a hľadajte si stáž v odbore.

Hoci aj zadarmo, veď prax vysedávaním doma ani na internáte nezískate.

5. Neseďte doma na zadku

Choďte do sveta, spoznávajte nové kultúry, zaujímavých ľudí, iné zvyklosti. Popracujte na svojich jazykových znalostiach a popri tom si aj čo-to privyrobte. Len máločo vám ponúka takú skvelú možnosť spojiť príjemné s užitočným, ako je to pri študijno-pracovných pobytoch v zahraničí.

6. Žite v realite, nielen v tej virtuálnej

Ak sa však rovno nezbalíte a nevycestujete do Štátov, aspoň neseďte stále na zadku pri svojom tablete.

Krok jeden: Vezmite si ho so sebou niekam von, najlepšie na čerstvý vzduch.

Krok dva: Skúste od neho odrhnúť zrak, najprv v krátkych intervaloch, neskôr pauzy „bez pripojenia“ čoraz viac predlžujte.

Krok tri: Obzeráte sa okolo seba a vidíte skutočných ľudí? Dokonca na vás niekto priamo prehovoril, bez slúchadiel či ťukania do klávesnice?

Blahoželáme, práve ste spravili prelomový krok smerom k novým, skutočným online zážitkom. Len tak ďalej.

Podobné články na blogu

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy
26.05.2022

Bakalárska práca z informatiky a tipy na originálne témy

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili množstvo zaujímavých tipov na témy bakalárskej práce z odboru informatika. Ak chcete trochu vyst…

Čítať viac
Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu
19.05.2022

Tipy na témy zo psychológie pre bakalársku prácu

Ak patríte medzi študentov psychológie, koncom druhého ročníka bakalárskeho štúdia vás bude čakať rozhodovanie pri výbere t…

Čítať viac
Bakalárska práca o sociálnej práci
12.05.2022

Bakalárska práca o sociálnej práci

Študujete sociálnu prácu na vysokej škole a prišli ste do štádia, kedy si máte vybrať tému vašej bakalárky? Toto…

Čítať viac